تور باکو | قیمت تور باکو ارزان و باکو لحظه آخری

برای رزرو تور باکو و یا مشاوره و استعلام قیمت تورهای باکو با ما تماس بگیرید

ساعت کاری : 8 الی 19 - شنبه تا جمعه
حتی روزهای تعطیل
باکو

شهر باکو، پایتخت زیبای کشور زیبای جمهوری آذربایجان است. این کشور یکی از همسایه‌های مرزی ایران است و ایرانیان زیادی به آن سفر می‌کنند. چرا که سفر به کشورهای همسایه همچون آذربایجان، هزینه کمتری نسبت به سفرهای اروپایی دارد. شهر باکو در کنار دریای خزر قرار دارد و شهری مدرن به حساب می‌آید. با کوله بار همراه باشید تا در مورد شهر باکو اطلاعات بیشتری به شما بدهیم. همچنین اگر قصد سفر به باکو را دارید می‌توانید با مشاوران کوله بار تماس گرفته و تور باکو خود را خریداری کنید.

بهترین تور باکو

بهترین زمان سفر به باکو

بهترین زمان سفر به باکو از نظر آب و هوایی، شعپهریور ماه است. در این ماه هوا هنوز سرد نشده ولی گرمای زیاد خود را نیز از دست داده. در شهریور ماه قیمت تور باکو بالا می‌رود. شما می‌توانید برای خرید تور لحظه آخری باکو و آفر تور باکو با مشاوران ما در کوله بار تماس بگیرید.

 

شهر قدیم باکو

Old City

بافت قدیمی باکو، منطقه‌ای جذاب و تاریخی است که به اسم ایچری شهر یا شهر قدیم نیز شهرت دارد. این منطقه یکی از معروف ترین جاذبه‌های تاریخی شهر باکو است و گردشگران زیادی برای تماشای قصر شیروان شاه، برج دختر، و دروازه مراد به شهر باکو سفر می‌کنند. قدم زدن در شهر قدیمی یا ایچری شهر، مانند قدم زدن در دل تاریخ و یا راه رفتن در یک موزه سر باز است.

 

برج دختر

Maiden’s Tower

در مرکز شهر قدیم باکو، یک بنای استوانه‌ای شکل وجود دارد که به برج دختر مشهور است. این برج بیش از هزار سال قدمت دارد و اکنون نماد شهر قدیم باکو محسوب می‌شود. مورخان هنوز از کاربرد اصلی برج اطلاعاتی ندارند اما حدس می‌زنند برج دختر در قدیم یک نیایشگاه زرتشتی و برج دیدبانی بوده است.

 

دروازه مراد

Murad’s Gate

در قسمت شهر قدیم باکو، جاذبه‌های دیدنی و تاریخی بسیاری وجود دارد که یکی از آن‌ها دروازه مرداد است. این دروازه نمادی از مقاوت شیروان شاه در جنگ با روس، ترک، و پارس‌ها است. در آن دوره شیروان شاه برای محافظت از شهر این قلعه باشکوه را ساخت.

 

قصر شیروان شاه

Palace of the Shirvanshahs

قصر شیروان شاه یکی از قدیمی ترین بناهای باکو و شهر قدیم آن است و قدمت آن به قرن 15 باز می‌گردد. نام این بنا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. در هنگام بازدید از این بنا می‌توانید از دو مسجد، سردابه دفن مردگان، یک آرامگاه، قصر اصلی و حمام‌های قدیمی نیز بازدید کنید.

 

قطار کابلی باکو

Baku Funicular

قطار کایلی، نوعی از قطار است که به کمک تسمه و قرقره کار می‌کند. این نوع از قطار در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا وجود دارند و یکی از جالب ترین آن‌ها در شهر باکو است. این قطار در سال 1960 راه اندازی شد و از خیابان نفتچیلار تا قسمت جنوب غربی شهر قدیم حرکت می‌کند. این قطار تنها قطار کابلی جمهوری آذربایجان است و در زمان حکومت شوروی سابق ساخته شده.

چشم باکو

Baku Eye

چشم باکو نام بزرگ ترین چرخ و فلک شهر باکو است که از نظر اندازه مانند چرخ و فلک‌های غول پیکر اروپاست. چشم باکو 60 متر ارتفاع دارد و در طول یک ساعت یک دور کامل می‌زند. این چرخ و فلک یکی از جذاب ترین تفریحات باکو است و می‌تواند برای شما و خانوادتان اوقات خوشی را رقم بزند.

 

برج های شعله

The Flame Towers

یکی از معروف ترین جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهر باکو، برج‌های شعله هستند. برج‌های شعله در واقع از سه برج تشکیل شده‌ اند و معماری آن‌ها شبیه به شعله‌های آتش است. این برج‌ها به نوعی تبدیل به سمبل و نماد شهر باکو شده اند و بسیاری از گردشگران با شنیدن نام باکو، به یاد برج‌های شعله می‌افتند. اگر مقاله جمهوری آذربایجان را نیز خوانده باشید، حتما متوجه وجود عنصر آتش در این کشور شده اید. جمهوری آذربایجان و شهر باکو با آیین زرتشت گره خورده و این دین از زمان‌های قدیم در این منطقه رواج داشته. به همین دلیل است که آثاری که به نوعی با آتش ارتباط دارند، در اکثر شهرهای این کشور دیده می‌شوند. زرتشتیان این کشور از منابع گاز طبیعی زیرزمینی برا همیشه روشن نگه داشتن آتش مقدس استفاده می‌کردند.

اگر بعد از غروب آفتاب سری به بلوار باکو بزنید، شاهد نورپردازی‌های زیبای برج‌های شعله خواهید بود.

 

بلوار باکو

بلوار باکو یکی از جالب ترین جاذبه‌های گردشگری آذربایجان است و در امتداد دریای خزر کشیده شده است. در کنار این خیابان پارکی به همین اسم وجود دارد که منظره زیبایی از دریای خزر دارد. در اطراف این پارک و بلوار باکو، رستوران و کافه‌های متعددی وجود دارند که انواع غذا و نوشیدنی‌ها را برای گردشگران سرو می‌کند.

 

سایت کوله بار سفر به باکو را با بهترین قیمت تور عرضه می‌کند. همچنین شما می‌توانید برای خرید تور لحظه آخری باکو با مشاوران ما تماس بگیرید و با یک تور ارزان بهترین سفر را برای خود برنامه ریزی کنید.

جمهوری آذربایجان

کشور آذربایجان یکی از بزرگ‌ترین کشورهای آسیای شمال غربی است و در کنار دریای خزر قرار دارد. پایتخت این کشور باکو و زبان اول مردم آن ترکی آذربایجانی است. دیگر زبا‌ن‌هایی که در این کشور رواج دارند، ار...

ثبت نظر نظر شما با موفقیت ثبت گردید
ثبت نظر! خطا در ارسال نظر

دیگر تورهای جمهوری آذربایجان

قیمت تماس بگیرید
برای دریافت بهترین