تورهای بمبئی

برای رزرو تور بمبئی و یا مشاوره و استعلام قیمت تورهای بمبئی با ما تماس بگیرید

ساعت کاری : 8 الی 19 - شنبه تا جمعه
حتی روزهای تعطیل
بمبئی

شهر بمبئی در کشور هند قرار گرفه اما از زمانی که کانال جدید سوئز در سال 1869 میلادی افتتاح شد، شهر بمبئی با اسم جدید مومبای شناخته می‌شود. این شهر به دروازه اصلی ورود به جزیره هند تبدیل شده و از نظر توریستی و اقتصادی رونق بسیاری پیدا کرده است. این شهر به دو طبقه فقیر و ثروتمند تقسیم می‌شود؛ افراد ثروتمند در مناطق زیبا و لوکس بالای شهر و افراد فقیر در پایین شهر زندگی ‌می‌کنند. شهر بمبئی یا مومبای یکی از بزرگ ترین و مهم ترین شهرهای کشور هند است.

بهترین تور بمبئی

بهترین زمان سفر به بمبئی

اگر نوشته مربوط به کشور هند را خوانده باشید، حتماً یادتان هست که کشور هند دارای سه نوع آب و هوای تابستان گرم، باران‌های موسمی، زمستان ملایم است. بمبئی نیز همین آب و هوا دارد و بهترین زمان سفر به شهر بمبئی از اواخر شهریور تا اوایل اسفند است. در این فصل دمای هوای بمبئی 15 تا 25 درجه است و گشت زدن در شهر برای مسافران بسیار لذت بخش خواهد بود.  اگر دوست دارید سفر ارزان به بمبئی داشته باشید، می‌توانید با مشاوران یک تور تماس بگیرید تا آفر تور بمبئی و تور لحظه آخری بمبئی را به شما ارائه دهند.

 

دروازه هند

یکی از مشهورترین بناهای تاریخی بمبئی، دروازه‌ هند است. این دروازه در سال 1924 به مناسبت سفر شاه جرج پنجم و ملکه مِری به این شهر ساخته شد. جالب است بدانید که دروازه هند آخرین مکانی بود که ارتش بریتانیا از آن خارج شد و حکومت بریتانیا بر هند پایان یافت. این کشور در سال 1947 استقلال پیدا کرد.  اگر با قایق به بمبئی سفر کنید، دروازه هند اولین جایی است که آن را خواهید دید. اطراف دروازه هند بسیار شلوغ و پر از دست فروشان مختلف است. این فضا باعث شده تا دروازه هند برای مسافر جای جذاب تری باشد.

 

منطقه هنری کالا گودا

منطقه کالا گودا، یک باریکه هلالی شکل است که در آن گالری‌های هنری و موزه‌های بمبئی برگزار می‌شود. کالا گودا در زبان هندی به معنای «اسب سیاه» است. در زمان‌های گذشته در این مکان مجسمه اسبی قرار داشت و معرف این منطقه هنری بود. این منطقه فرهنگی و هنری محل برگزاری گالری‌های خیابانی هنرمندان هند نیز هست.

اگر به این خیابان شگفت انگیز سفر کردید، حتماً از گالری معروف جهانگیر نیز بازدید کنید. در این منطقه در ماه فوریه یک فستیوال 9 روزه برگزار می‌شود که برای گردشگران بسیار جذاب خواهد بود.

 

تالاب بانگانگا

Banganga

تالاب بانگانگا به عنوان قدیمی ترین منطقه مسکونی هند معروف است و قدم زدن در آن شما را در دل تاریخ بمبئی غرق خواهد کرد. این تالاب مقدس توسط یک خیابان باریک به خانه‌ها، مسافرخانه‌های مذهبی و معابد ارتباط پیدا می‌کند. مردم بمبئی معتقدند قدم زدن در این تالاب به تذهیب نفس کمک می‌کند.

 

رختشوی خانه ماهالاکشمی دوبی گات

ماهالاکشمی دوبی گات یک رخت شوی خانه بزرگ و سرباز است. لباس‌های کثیف زیادی از سراسر بمبئی به این منطقه می‌رسند و توسط رخت شوی‌های ماهالاکشمی دوبی گات شسته می‌شوند. با سفر به این منطقه بند رخت‌های زیادی را خواهید دید که روی آن‌ها یک دنیا لباس آویزان شده است. رخت شوی‌های ماهالاکشمی دوبی گات لباس‌های کثیف را با زحمت زیاد و با ساعت‌ها نشستن بر روی زانو می‌شویند تا تمیز شوند.

بازارهای بمبئی

یکی از بهترین قسمت‌های سفر به هند و شهر بمبئی، گشتن در بازار رنگارنگ و خوش عطر و بوی آن است. در هنگام سفر به بمبئی به خاطر داشته باشید که از گذرگاه کولابا تا بازار چور، پر از مغازه و دست فروش‌های خیابانی است و شما می‌توانید ساعت‌ها در میان انواع کالاهای هندی قدم بزنید و خرید کنید. در این خیابان‌ها انواع بوی ادویه و غذا به مشام شما خواهد خورد و به لذت شما از سفرتان خواهد افزود.

 

بالیوود

مرکز فیلم سازی هند در شهر بمبئی قرار دارد و به بالیوود معروف است. سینمای اروس جایی است که در آن می‌توانید یک فیلم بالیوودی تماشا کنید و از زمان خود لذت ببرید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید با یک تور گردشگری همراه شوید تا شما را به دل صحنه‌های فیلم برداری ببرند و بتوانید شاهد فیلم برداری‌های اکشن هندی بشوید.

 

سایت یک تور سفر به بمبئی را با بهترین قیمت تور عرضه می‌کند. همچنین شما می‌توانید برای خرید تور لحظه آخری بمبئی و آفر تور بمبئی با مشاوران ما تماس بگیرید و با یک تور ارزان بهترین سفر را برای خود و همراهانتان برنامه ریزی کنید.

هند

هند کشوری بزرگ با جمعیت زیاد در جنوب قاره آسیاست. این کشور با اقیانوس هند، دریای عربستان، و خلیج بنگان همسایه است. هند یکی از کشورهای توریستی دنیاست و گردشگری در آ...

ثبت نظر نظر شما با موفقیت ثبت گردید
ثبت نظر! خطا در ارسال نظر

دیگر تورهای هند

قیمت تماس بگیرید
برای دریافت بهترین